Kategorie

Strona główna

Filtruj wg

Waga

Waga

  • 0kg - 165kg

Cena

Cena

  • 949,00 zł - 12 915,00 zł

Marka

Marka

Lewy baner

Lewy baner1

Stoły

Stoły tenisowe do profesjonalnej i amatorskiej gry

Wizualnie są do siebie bardzo podobne, różnią się detalami, niekiedy kolorem oraz dodatkowymi elementami. W rzeczywistości jednak stół do ping ponga może, ale nie musi spełniać wysokich oczekiwań i wymagań graczy, szczególnie kiedy oczekujemy długoletniego użytkowania bez utraty wysokiej jakości, stabilności i wytrzymałości stołu.

Stół do tenisa stołowego – jakie wymiary?

Każdy stół do ping ponga ma takie same wymiary. Są to:

  • Szerokość blatu: 152,5 cm
  • Długość blatu: 274 cm
  • Wysokość stołu do górnej krawędzi blatu: 76 cm
  • Wysokość siatki: 15,25 cm

Wyjątkiem są stoły tenisowe przeznaczone dla dzieci. Są mniejsze i przystosowane do ich wzrostu i możliwości.

Praktyczne składane stoły tenisowe

Na rynku dostępny jest jednoelementowy stół do tenisa oraz stół składany. Najczęściej, w szkołach, na halach sportowych i w studiach fitness spotkamy stoły składane, które charakteryzują się znacznie większą funkcjonalnością oraz mobilnością. Są bardziej kompaktowe, jednak nieco cięższe od stołów jednoelementowych. Po złożeniu nie zajmują dużo miejsca, a niektóre modele można złożyć w ten sposób, aby możliwa była gra jednoosobowa, nie potrzebujemy partnera, aby potrenować.

Przy wyborze stołu należy szczególną uwagę zwrócić na wykonanie stelaża, który musi być stabilny. Większość modeli wyposażonych jest dodatkowo w kółka, co ułatwia transportowanie stołu i zmiany miejsca jego ustawienia. Stół do ping ponga może mieć ponadto ramę wzmacniającą, która zwiększa jego stabilność i wytrzymałość. O właściwym odbiciu piłeczki decyduje powierzchnia blatu wykonanego najczęściej z klejonej płyty wiórowej. Tańsze stoły tenisowe wykonuje się z płyty MDF.

Filtry aktywne